Історичний музей ЗОШ І-ІІІ ст. с. Гвіздівці
З метою поглиблення духовної єдності поколінь, збереження історичної пам'яті народу, діє музей Історії села у ЗОШ І-ІП ст. с. Гвіздівці Сокирянського району.
Музей є осередком вихованості, формує у молодого покоління національну свідомість, любов до рідного краю та народу.
Профіль музею - історичний. Заснований у 1986 році. Розмістився музей на третьому поверсі школи. Складається з двох кімнат. У першій кімнаті зібрані матеріали, експонати, які розповідають про славний історичний шлях. 133-ої Смоленської, орденів Суворова та Богдана Хмельницького стрілецької дивізії, що звільняла Буковинський край та Сокирянщину. Обладнана кімната у вигляді карт бойових дій, доповнюють їх фотографії, листи, зібрані матеріали, бойові нагороди.
Є в експозиції музею спогади про односельців підпільників, учасників Великої Вітчизняної війни, голодомор 1932-1933 років, інвалідів, учасників бойових дій, сімей загиблих, вдів, односельчан, загиблих в трудових таборах на Урані 1941- 1945 р. р.
Доповнюють музей матеріали про Анатолія Цвєткова, 21-річного юнака, єфрейтора, Костромського хлопця, який будучи важко пораненим, визволяючи наше село в березні 1944 року, в строю до останнього подиху і похований на старому кладовищі села. Є в музеї спогади родичів Анатолія Цвєткова, документи, матеріали, зібрані учнями на Батьківщині, де народився юнак.
Експозиції музею доповнює «Книга пам'яті». Тут же представлені газетні матеріали «В серцях разом назавжди», «Вони визволяли Україну», про партизанський рух на Сокирянщині. Думки, паралелі, спогади…
Чи сьогодні ми гідні тих людей, які так відчайдушно віддавали свої весни за наш з вами мир? Ми повинні пам'ятати про їхні подвиги, зобов'язані запитувати себе про цю пам'ять, про те, чи вміємо так любити свою землю, як любили вони – наші герої.
Про їхні подвиги пам'ятають жителі села. В школі про це іде мова на уроках, проводяться позакласні заходи, екскурсії в музей. Зустрічі з учасниками подій, бесіди, проведення уроків пам'яті допомагають школярам глибше усвідомити ціну мирного сьогодення.
Згідно методичних рекомендацій щодо засад діяльності музеїв історичного профілю дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних
навчальних закладів у музеї проведена робота а саме:
- замінено назви стендів (переведено на українську мову)
- згідно із Законом України «Про декомунізацію» вилучено радянську символіку